PGK Żyrardów

AKTUALNOŚCI

Nawigacja

 • AKTUALNOŚCI

Treść

Kanalizacja w Północnej Dzielnicy Mieszkaniowej

180 dni przed założonym w harmonogramie terminem, oddaliśmy do dyspozycji mieszkańców gotową infrastrukturę kanalizacyjną w Północnej Dzielnicy Mieszkaniowej.

Wartość zadania w ramach projektu "Gospodarka wodno-ściekowa w mieście Żyrardów - etap III" to  4 920 000 zł.

22 lipca 2021 roku Prezes Spółki Hanna Kosela wraz z Prezydentem Miasta Żyrardowa, Lucjanem Krzysztofem Chrzanowskim, przedstawicielami lokalnych mediów, pracownikami spółki oraz przede wszystkim z mieszkańcami, dokonali oficjalnego otwarcia. Podczas tego wydarzenia nie zabrakło oczywiście żyrardowskiej kranówki z sokiem malinowym z kultowego saturatora PGK Żyrardów, który jest doskonale znany i uwielbiany przez mieszkańców miasta. 


Na inwestycję kanalizacyjną we wspomnianej lokalizacji, pozyskaliśmy środki unijne w wysokości ponad 2 500 000 zł zł. Pozostała kwota, blisko 2 500 000 zł to wkład własny spółki. Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w Północnej Dzielnicy Mieszkaniowej, to dla blisko 750 mieszkańców, możliwość skorzystania z nowoczesnej infrastruktury sanitarnej.    


"Ta inwestycja PGK Żyrardów to kolejne znaczące dla miasta przedsięwzięcie. Dzięki środkom unijnym oraz własnym, powstała sieć kanalizacji sanitarnej o długości 6,78 km w Północnej Dzielnicy Mieszkaniowej w Żyrardowie. W listopadzie 2019 roku, podpisaliśmy umowę na wykonanie robót budowlanych w ramach zadania 4. wchodzącego w skład głównego projektu. Wartość zadania to 4 920 000 zł. Wykonawca rozpoczął prace 13 stycznia 2020 roku i był zobowiązany wykonać je w terminie do 20.11.2021 roku czyli w ciągu 24 miesięcy od daty zawarcia umowy. Wiemy jak ważna jest ta inwestycja dla mieszkańców. Nie zwalnialiśmy tempa a nawet przyśpieszyliśmy prace dzięki korzystnym warunkom atmosferycznym, zwłaszcza jesienią" - informuje Hanna Kosela, Prezes Zarządu Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej Żyrardów.

W pierwszej fazie inwestycji teren budowy obejmował ulice: Twardowskiego, Witosa, Zaciszną, Marcową, Pogodną, Podmiejską, Waligóry, Horodyskiego, Batalionów Chłopskich, Stanclika, Herberta, Lutosławskiego, Baczyńskiego, Kurpińskiego i Szymanowskiego. Włączenie nowo budowanej sieci kanalizacji sanitarnej w istniejącą infrastrukturę nastąpiło w ulicy Rotmistrza Pileckiego. Dzięki prowadzonym inwestycjom blisko 750 osób będzie mogło skorzystać z podłączenia do sieci kanalizacji sanitarnej w Północnej Dzielnicy Mieszkaniowej.

Jak przy każdej inwestycji tej skali, zdarzały się na placu budowy czasowe utrudnienia w ruchu pieszym czy samochodowym jednak mieszkańcy wykazywali się pełnym zrozumieniem i koncentracją na efektach prac i ułatwieniach w przyszłości. Dziękujemy raz jeszcze.

Rok 2020 i 2021 to dla PGK Żyrardów i mieszkańców miasta Żyrardowa, kolejna faza projektu „Gospodarka wodno-ściekowa w mieście Żyrardów – etap III". Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Jego wartość wynosiła pierwotnie 51 019 344,74 zł w tym dofinansowanie z Funduszu Spójności 26 621 430,52 zł. Jednak w połowie ubiegłego roku spółka pozyskała kolejne 12 milionów złotych, dzięki czemu wartość wzrosła do ponad 74 milionów złotych. Blisko 38 mln pochodzi z unijnej dotacji. Pozostała kwota to środki własne zainwestowane przez Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej. 


"Dodatkowe pieniądze przeznaczyliśmy na modernizację oczyszczalni ścieków i przebudowę przepompowni przy ul. Gdańskiej w Żyrardowie. Inwestycja zwiększy przepustowość mechaniczną oczyszczalni, wyeliminuje zakłócenia gospodarki osadowej, przyczyni się do poprawy efektywności produkcji biogazu i efektywności energetycznej" – informuje Hanna Kosela.

Rozłożony na kilka lat projekt „Gospodarka wodno-ściekowa w mieście Żyrardów – Etap III” zmienia codzienność wielu mieszkańców, którzy zyskują dostęp do sieci wodno-kanalizacyjnej. Po zakończeniu wszystkich inwestycji miejska sieć wodociągowa wzbogaci się o blisko 3000 metrów bieżących, a system kanalizacyjny powiększy się o ponad 13 000 metrów.


Wszystkich mieszkańców, którzy są zainteresowani podłączeniem do nowo wybudowanej infrastruktury, zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami z Biura Obsługi Klienta: drogą mailową: bok@pgk.zyrardow.pl lub telefonicznie: 46 855 40 41. Jesteśmy do Państwa dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00-15.00. Udzielimy szczegółowych, precyzyjnych informacji na temat przyłączenia do sieci kanalizacyjnej i pomożemy we wszystkich formalnościach. Przypominamy, że od listopada 2019 r. wprowadziliśmy do naszej oferty nową usługę: "Przyłącze wod-kan all inclusive". PGK Żyrardów w imieniu inwestora przygotowuje kompleksowy projekt wodno - kanalizacyjny, zajmuje się stroną geodezyjną, pozyskuje niezbędne zgody, opracowuje plan organizacji ruchu, montuje konsolę wodomierzową pod przyłącze i przygotowuje umowę na odbiór ścieków. Zapraszamy do kontaktu.

 • Walec
 • Koparka
 • Oddanie infrastruktury kanalizacyjnej
 • Oddanie infrastruktury kanalizacyjnej
 • Oddanie infrastruktury kanalizacyjnej

wstecz

Kontakt

 • Telefonistka
Biuro Obsługi Klienta czynne:
poniedziałek - piątek 7:00 - 15:00
tel.:    46 855 40 41
          46 855 40 42
 
Kasa czynna:
poniedziałek - piątek 7:30 - 14:30
Prosimy o dokonywanie płatności kartą lub przelewem, podając w tytule numer faktury oraz numer nabywcy.
 
Zakład Oczyszczania Miasta oraz Zakład Zieleni Miejskiej czynne:
poniedziałek - piątek 7:00 - 15:00
tel.: 46 855 31 51
W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców oraz pracowników:
 • klienci obsługiwani są po uprzedniej dezynfekcji rąk (bezdotykowy dozownik znajduje się w hallu i w BOK)
 • obowiązuje bezwzględny nakaz noszenia maseczek oraz dystans społeczny
 • na sali BOK oraz w Kasie obsługiwana jest jednocześnie tylko 1 osoba
 • prosimy o stosowanie się do szczegółowych wytycznych pracowników spółki
 • wszelką korespondencję prosimy umieszczać w skrzynce na dokumenty, usytuowanej na budynku PGK Żyrardów przy ul. Czystej 5
Zachęcamy także do kontaktu drogą mailową: pgk@pgk.zyrardow.pl oraz bok@pgk.zyrardow.pl
 
Wszystkim klientom oraz pracownikom życzymy dużo zdrowia.
 
Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej PGK "Żyrardów" Sp. z o.o.
 
ul. Czysta 5, 96-300 Żyrardów 

NIP: 838 000 72 01 REGON: 750086653 KRS: 0000153850 BDO: 000006108

KRS nr 0000153850 prowadzony przez XX Wydział Gospodarczy Sądu Rejonowego dla Łodzi Śródmieścia.
Kapitał zakładowy: 47 207 000, 00 zł

Nr konta: Bank Pekao SA 03 1240 5918 1111 0000 4909 9913

Napisz do nas
Napisz do nas

STOPKA_LOGA

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • Fundusze Europejskie Programy Regionelne
 • Mazowsze Serce Polski
 • odstęp
 • Unia Europejska Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Stopka