PGK Żyrardów

AKTUALNOŚCI

Nawigacja

Treść

Czysta żyrardowska woda z kranu

Czysta żyrardowska woda z kranu:  pyszna, zdrowa i tania!

Woda z żyrardowskich wodociągów swoim składem i smakiem dorównuje wodzie źródlanej i mineralnej. Jest dostępna w naszych kranach przez całą dobę a jej niezwykle istotną zaletą jest także cena. Czysta żyrardowska woda z kranu jest bowiem kilkukrotnie tańsza od znanych nam z półek sklepowych, wód butelkowanych. 

Do picia żyrardowskiej wody zachęcają między innymi: Prezydent Żyrardowa Wojciech Jasiński oraz Prezes PGK Żyrardów Hanna Bieżuńska .

Zdrowie z głębi ziemi!

W samym sercu lata, PGK Żyrardów zdecydowało się na rozpoczęcie kampanii edukacyjnej i zachęcenie mieszkańców do picia wody bezpośrednio z kranu. Spółka, która wybudowała ponad 110 km sieci wodociągowych, posiada pełne zaplecze techniczne gwarantujące dostarczanie do domostw wody najwyższej jakości. Najcenniejszy zasób posiadany przez Miasto Żyrardów, ujęcie wody podziemnej „Sokule”, jest dumą miasta i gwarantuje wodę najwyższej jakości. 

Woda ze źródła Sokule do naszych kranów odbywa trzyetapową podróż i każdy z tych etapów wpływa na jakość i smak wody. Wydobycie z wód głębinowych, czyli ze środka ziemi gwarantuje doskonałej jakości wodę. Dostęp do czystej żyrardowskiej wody z kranu na terenie Żyrardowa ma 100% mieszkańców. Zawdzięczamy to ogromnym inwestycjom, które pozwoliły zbudować system wodociągów.

Woda ta spełnia wszystkie wymagania mikrobiologiczne, organoleptyczne i fizykochemiczne a zasoby wodne Żyrardowa są objęte pełną ochronę na obszarze o powierzchni 670 ha.

Woda tak! Ale jaka?

Czy woda wodzie równa? Okazuje się, że nie! Eksperci radzą - pij wodę z kranu, ale tylko z pewnego źródła. A jaka jest woda, która trafia do żyrardowskich kranów? Przede wszystkim doskonale przebadana. Na podstawie wieloletnich badań jesteśmy w stanie wyciągnąć wniosek, że nasza woda jest niemal identyczna jak wody źródlane i mineralne - wyjaśnia Hanna Bieżuńska Prezes PGK Żyrardów. 

Dobra woda to nie tylko przebadana woda. To przede wszystkim woda świeża! Nadal niewiele osób wie, iż woda z czasem traci swoje wartości a nieodpowiednio przechowywana, zwyczajnie się psuje. Woda butelkowana nie powinna stać narażona na promienie słoneczne, po otwarciu traci swoje właściwości po ok. 36 godzinach. Z podobnym ryzykiem związane jest picie wody z baniaków, które w biurach stoją kilka a nawet kilkanaście dni. Tymczasem woda z kranu jest zawsze świeża.

Zdrowie prosto z kranu!

Woda to podstawowe środowisko dla wszystkich zachodzących w organizmie procesów, a jej niedobór ma niszczycielski wpływ na nasz organizm. Nasz organizm traci codziennie ok. 2,5-3l wody. Woda pita regularnie gwarantuje większą koncentrację, zapewnia nam energię oraz zapobiega odwodnieniu i bólom głowy. Jesteś zmęczony? Pij wodę. Woda to także źródło piękna - poprawia jakość skóry, usuwa tkankę cellulitową, przyspiesza metabolizm.

Ile wody powinniśmy pić dziennie? Minimum 1,5 l przy czym ilość spożywanej wody zależna jest od wagi i trybu życia człowieka - większe spożycie niezbędne jest sportowcom i osobom prowadzącym aktywny tryb życia (np. pracownikom fizycznym).

Nawyk picia wody należy wpajać już najmniejszym dzieciom. Dorośli powinni kontrolować ilości pitej wody np.: poprzez liczenie ilości wypitych w ciągu dnia szklanek. A powinniśmy codziennie wypijać ponad 6 szklanek wody. Żyrardowska kranówka jest do dyspozycji 24 h na dobę:)

Woda w Żyrardowie jest bardzo często kontrolowana. Poddawana jest badaniom zarówno przed wpuszczeniem, jak i podczas transportu siecią wodociągową. Jedynym i zarazem najkrótszym odcinkiem, na którym za wodę nie odpowiada jej producent, jest instalacja wodociągowa w budynku. Za jej stan odpowiada zarządca.

Zawsze można zadzwonić i zapytać o jakość wody w zakładzie wodociągowym, lokalnej stacji Sanepidu albo zlecić dodatkowe badanie we własnym zakresie. 

Źródło minerałów, w tym wapnia i magnezu.

Woda z kranu posiada minerały w tym biopierwiastki takie jak wapń i magnez. Ich ilość jest zależna od miejsca. Denerwuje Cię kamień osadzający się w czajniku? To są właśnie cenne minerały! Przegotowanie wody powoduje wytrącenie w postaci osadu (kamienia) części minerałów â zwłaszcza związków wapnia i magnezu â co zmiękcza wodę, ale również powoduje zubożenie składu mineralnego wody. Z tego powodu gotowanie wody nie jest zalecane przy bezpośrednim spożyciu.

Lekarze zapewniają, że wodę z kranu mogą pić nawet dzieci powyżej czwartego roku życia. I nie musi to być woda przegotowana. Jest to nawet niewskazane, ponieważ traci ona wówczas cenne składniki, jak choćby minerały:  wapń, magnez, mangan czy cynk. Substancji tych pozbawia wodę także proces filtrowania. 

Trzeba mieć świadomość, że pijąc wodę dostarczamy naszemu organizmowi nie tylko to, co chemicy nazywają H2O, ale także cały szereg różnych rzeczy, które są w wodzie rozpuszczone np.: różnego rodzaju elektrolity, pierwiastki, które w wodzie nadmiernie oczyszczonej, np.: przegotowanej, występują w mniejszej ilości. To, co tak naprawdę jest nam potrzebne do zdrowia, to przede wszystkim woda z niewielką ilością elektrolitów.

Kranówka może być alternatywą dla słodzonych napojów typu cola, a nawet soków z kartonu. To one są w dużej mierze odpowiedzialne za próchnicę zębów, nadwagę, otyłość i związane z tym cywilizacyjne choroby takie jak cukrzyca czy nadciśnienie. Nawet tak modne ostatnio smakowe wody mineralne zawierają ogromne ilości niezdrowego cukru nawet do 10 łyżeczek cukru na litr! 

A przecież wystarczy odkręcić kran by cieszyć się pyszną, zdrową, czystą żyrardowską wodą z kranu! Życzymy smacznego.

  • Czysta żyrardowska woda z kranu

wstecz

Kontakt

  • Telefonistka
  • Telefonistka
  Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej
„Żyrardów” Sp. z o. o.
strzałka ul. Czysta 5
96-300 Żyrardów
telefon tel.: +48 46 855-40-41 do 42
fax fax.: +48 46 855-32-80
myszka e-mail: pgk@pgk.zyrardow.pl

godziny

Biuro Obsługi Klienta czynne:
poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek: 7.00 - 15.00
środa: 7:00 - 18.00

godziny Kasa czynna:
poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek: 7.30- 14.00
środa: 7.30- 14.00 i 15.00- 17.00
Napisz do nas
Imie i nazwisko:
E-mail:
Telefon:
Wiadomość:

NIP: 838 000 72 01
REGON: 750086653
KRS: 0000153850

Sąd Rejonowy dla Miasta Stołecznego Warszawy w Warszawie, XIV Wydział Gospodarczy
Kapitał Zakładowy: 47 207 000, 00 zł

Nr konta: Bank Pekao SA 03 1240 5918 1111 0000 4909 9913

Imie i nazwisko:
E-mail:
Telefon:
Wiadomość:

NIP: 838 000 72 01
REGON: 750086653
KRS: 0000153850

Sąd Rejonowy dla Miasta Stołecznego Warszawy w Warszawie, XIV Wydział Gospodarczy
Kapitał Zakładowy: 47 207 000, 00 zł

Nr konta: Bank Pekao SA 03 1240 5918 1111 0000 4909 9913

STOPKA_LOGA

Stopka